Drugi rockandrollowy Festiwal Wspomnień!

15-02-2018

CKK Jordanki, 16.03.2018, g. 18:00


Bohdan Łazuka, Romuald Lipko Band, Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak i Grzegorz Wilk – plejada nazwisk na Drugim Festiwalu Wspomnień nie pozostawia złudzeń, że dla wszystkich melomanów szykuje się niecodzienny wieczór, wypełniony niezwykłymi przebojami i nieznanymi dotąd anegdotami. Z pewnością 16 marca w Toruniu będzie się działo!

Rockandrollowy Festiwal Wspomnień już po raz drugi odbywa się w Toruniu. Już 16 marca, w Sali Koncertowej CKK Jordanki wystąpią wyśmienite gwiazdy polskiej muzyki z kompilacją swoich przebojów. Następnie artyści zostają zaproszeni do rozmowy w konwencji scenicznego talk-show. Podobnie jak rok temu, nie zabraknie muzycznych wspomnień z lat 60. i 70. czy ciekawych i nieopowiadanych wcześniej historii. W rolę prowadzącej wcieli się Maria Szabłowska, znana i lubiana dziennikarka radiowa i telewizyjna.

Wiązanki największych hitów, przeplatane z rozmowami w lekkim, humorystycznym tonie – ta konwencja doskonale sprawdziła się na Pierwszym Festiwalu Wspomnień. Ten rok zapowiada się równie ciekawie – prowadzącą będzie ikona dziennikarstwa muzycznego, Maria Szabłowska. Przypomnijmy, że to ona przez wiele lat prowadziła Wideotekę Dorosłego Człowieka, w której to właśnie muzyka przeplatała się w wywiadami – mówi Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

 

Podczas Drugiego Festiwalu Wspomnień czeka nas:

Recital Bohdana ŁazukiOsobowość polskiego kina oraz kabaretu, prezenter radiowy oraz aktor teatralny znany z kultowych ról komediowych. Występował między innymi w spektaklach kabaretowych Olgi Lipińskiej oraz Kabarecie Starszych Panów.

 

Występ Romuald Lipko BandRomuald Lipko to polski kompozytor oraz multiinstrumentalista, grający na trąbce, instrumentach klawiszowych oraz gitarze basowej. Znany przede wszystkim jako klawiszowiec oraz lider zespołu Budka Suflera. Współpracował z wieloma najpopularniejszymi artystami w Polsce. Pisał piosenki m.in. dla Anny Jantar, Maryli Rodowicz, Zdzisławy Sośnickiej czy Izabeli Trojanowskiej.

 

Romuald Lipko wystąpi wraz z następującymi gośćmi:

 

Izabela Trojanowska polska piosenkarka i aktorka. Od 1980 roku współpracowali z nią Budka Suflera i Romuald Lipko, który pisał dla niej piosenki. W tamtym czasie powstały największe przeboje Izabeli Trojanowskiej: „Tyle samo prawd ile kłamstw”, „Wszystko czego dziś chcę”, Tydzień łez”, Jestem twoim grzechem” czy „Sobie na złość”.

 

Felicjan Andrzejczak – piosenkarz i muzyk, wokalista zespołu Budka Suflera w latach 1982 – 1983. Wraz z nimi nagrał takie przeboje jak „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Czas ołowiu” czy „Noc komety”.

 

Grzegorz Wilk wokalista, aktor, kompozytor i autor tekstów. W 1998 roku został laureatem programu „Szansa na sukces”, a w 2002 roku zdobył Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu. Od 2005 roku jest natomiast solistą w programie „Jaka to melodia?” w TVP1.


 

 

Bilety na Drugi Festiwal Wspomnień:

Bilety w cenie 60 zł na Festiwal Wspomnień dostępne są w serwisie Bilety24.pl oraz w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00:

  • Festiwal Wspomnień (Bohdan Łazuka, Romuald Lipko Band i goście: Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak, Grzegorz Wilk)

Dzień po Festiwalu Wspomnień wystąpi legenda brytyjskiej muzyki, Shakin’ Stevens. To będzie jedyny występ tego artysty w Polsce i pierwszy od 2014 roku! Shakiemu towarzyszyć będzie dziewięcioosobowy zespół, z którym wykona nowe ekscytujące aranżacje wybranych jego hitów, wraz z piosenkami ze wszystkich gatunków muzycznych, w których nagrywał – włączając w to nowe piosenki z jego najnowszego albumu „Echoes Of Our Times” – mieszającego klasyczny rock, Americanę, gospel, country i blues. Dodatkowo, jak zawsze w przypadku Shaky’iego, będą także niespodzianki! Koncert poprowadzi Marcin Kusy, dziennikarz Programu I Polskiego Radia.Bilety na koncert Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times:

Bilety w cenie 70 zł – trybuny, 100 zł – płyta, 200 zł bilet VIP (w tym: poczęstunek, open bar bezpłatny parking) na koncert Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times lub karnety w cenie 120 zł i 150 zł na oba wydarzenia dostępne są w serwisie Bilety24.pl oraz w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00:

·         Koncert Shakin Stevens: Echoes Of Our Times

Dostępna jest także możliwość wykupienia własnej loży na czas koncertu (dostępnej w czasie godzinę przed i także po koncercie) w cenie 1000 zł

Karnety na oba wydarzenia:

·         Karnety w cenie 120 i 150 zł na oba wydarzenia dostępne wyłącznie w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00.


Więcej informacji na: festiwalwspomnien.eu***

Organizatorami Drugiego Festiwalu Wspomnień i koncertu Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

 [fot. materiały organizatora]